Zaha Hadid’in Ev Eşyaları Koleksiyonu Maison &Objet Paris 2016’da Görücüye Çıktı

Zaha Hadid’in kendine özgü mimari ve tasarım stilinin yansıtıldığı mumlar, koku ürünleri, sofra takımları ve vazolardan oluşan koleksiyonu Collection 2016 Avrupalı zanaatkarlar tarafından yenilikçi teknolojiler kullanılarak üretildi ve Maison & Objet’te büyük ilgi gördü.

aol-zaha-hadid-maison-objet (2)

Bu yıl sonbahar ayında gerçekleşen Maison & Objet Paris Fuarı’nda görücüye çıkan Collection 2016, renk ve materyal kullanımını temel olarak değerlendiriyor. Reçine ve akriliğe karşı ince porselen ve seramiğin birlikte kullanımı, Hadid’in akışkan formlarını ve kendine has tasarım tarzını ortaya çıkarıyor.

Kokulu mumlar ‘The Solis’, mumluğun içindeki renkleri gösteren med cezirsel bir dış katmanla karşımıza çıkıyor. Her birinin kendine has kişiliğini ortaya koyduğu mumlar üç farklı çeşitle sunuluyor.

aol-zaha-hadid-solis

‘The Prime’ kokulu mumlar ise çok amaçlı dış yüzeyinin katı yapısal formunu kokulu soya ve parafine entegre ettiği bir tasarım. İlk bakışta görülen mat görünümünün altında Prime’ın yarı saydam yapısı ortaya çıkıyor.

aol-zaha-hadid-prime

1913’te Rusya’da ortaya çıkan Soyut Sanat Akımı’nın Zaha Hadid’in çizgileriyle birleştiği ince porselen seti ‘The Bone’ içinde farklı geometrik şekiller barındırıyor.

aol-zaha-hadid-the-bone

Bir diğer porselen set olan ‘Illusion’ Hadid’in illüzyona duyduğu ilgiyi yansıtıyor. Setin üzerinde yer alan çizgiler 3 boyutlu forma sahip bir göz illüzyonunu andırrıyor ve şaşırtıyor.

aol-zaha-hadid-illusion

‘The Shimmer’ mumluklar camdan üretilmiş olup içinde yanan mumun ışığıyla elmas görünümü veriyor ve ışık oyunları yaratıyor.

 

aol-zaha-hadid-shimmer-tea-light-holder

İki farklı boyutta ve reflektif çelik formundaki ‘Serenity’ Organik biçimi ve sofistike çizgileri Serenity’nin zarif dalgalanmasındaki ikiliği oluşturuyor.

Zaha Hadid, Home Colection Serenity Bowls
Zaha Hadid, Home Colection Serenity Bowls
Zaha Hadid, Home Colection Serenity Bowls
Zaha Hadid, Home Colection Serenity Bowls

Siyah ve beyaz ‘The Braid’ vazolar Zaha Hadid’in karmaşık geometriye duyduğu ilgiden ve gökdelenlerden esinlenerek oluşturulan tasarımlar. Her biri el yapımı ve incelikle üretilmiş seramik ve üzeri sırlanmış bu vazo çifti ihtişamlı ve heykelsi bir yapıya sahip.

aol-zaha-hadid-braid-white aol-zaha-hadid-braid-black

||||| 0 ! |||||

“Zaha Hadid’in Ev Eşyaları Koleksiyonu Maison &Objet Paris 2016’da Görücüye Çıktı” için 1 cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*