Zamanın İşaretleri / Signs of Time Pi Artworks’da

Zamanın İşaretleri sanatçı grubu, üçüncü sergisini “Başı Balkonda Dünyaya Ters” başlığı altında Pi Artworks ile gerçekleştiriyor. Serginin başlığı Fransız şair, sanatçı ve sinemacı Jean Cocteau’nun “Derin Uykunun Söylevi” başlıklı şiirindeki bir mısraya gönderme yapıyor. Zamanın İşaretleri sanatçılarının bir arada oluş nedenlerinin salt bir sanatçının, diğerinin yapıtına karşı duyduğu hayranlık ve birbirlerinden aldıkları güçten doğduğu fikrindeki romantizmi yüceltiyor.Sergi beş sanatçının son dönemdeki üretimlerine odaklanıyor. Farklı konu seçimleri, birbirlerinden ayrılan yaklaşım biçimleri, tarzları, değişik plastik kaygılar ve disiplinlerle üreten sanatçılar; gerçeklik, güncel olan ve kişisel hesaplaşma kavramlarında buluşuyor.

Zamanın İşaretleri sanatçıları bu sergiye özel olarak yeni medya sanatçısı Nihat Karataşlı ile bir proje ortaklığı kuruyor. Nihat Karataşlı beş sanatçının sergide yer alan eserleriyle izleyici arasındaki ilişkiyi deneysel bir yöntemle analiz edip, edinilen deneyimlemeyi ve ulaşılan verileri görsel bir yerleştirmeye dönüştürüyor ve izleyiciyle paylaşıyor.

Huo Rf
Mersin, 1988
Üniversite eğitimini Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde tamamlayan sanatçı 2010 yılından itibaren bağımsız sanat yazarlığı yapmakta. Huo Rf’nin katıldığı karma sergiler: 6th and 7th Lessedra World Art Print Annual Mini Print in Bulgaria 2007/2008, Print For Peace Grabados Por La Paz Mexico 2009, International Print Triennale Society Jagiellonian Library Lettra Krakow Oldenburg Poland 2009, Sings Of Time, Galerist Istanbul 2013, Signs Of Time Outer Dream, Adahan Hotel Istanbul 2014, Contra Art Fair London 2014, Signs Of Time @ Contemporary Istanbul Art Fair 2014

Sena

İstanbul, 1982
2006 yılında University of Arts London,Central Saint Martins, Grafik Sanatlar ve Tasarım Bölümü’nden mezun olan sanatçı, 2005-2008 yılları arasında sosyal sorumluluk konuları dahilinde sanat projeleri gerçekleştirdi. 2006 yılında hayata geçirilen “Tershane” projesinin iki yaratıcısından biri olan sanatçı Gallery X-ist ve The Empire Project’de açtığı 4 farklı kişisel serginin yanı sıra ulusal ve uluslararası birçok fuarda sanatseverlerle buluştu.

Sabo
İstanbul, 1988
Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü’nde eğitim alan sanatçının katıldığı sergiler: Mostra di Incisione, Rome 2010 , Rome-Foggia Engraving , Istanbul 2012, İlk Gösterim // First Viewing , ArtSümer Gallery , Istanbul 2013, Signs Of Time Outer Dream, Adahan Hotel , Istanbul 2014, OrtakSalon // ParlorParty, Tankut Aykut Gallery, Istanbul 2014, Signs Of Time @ Contemporary Istanbul Art Fair 2014.

Burak Ata

İstanbul, 1989


Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü’ nde eğitim alan Burak Ata, üretimini İstanbul’da sürdürüyor. Katıldığı sergiler : İlk Gösterim // First Viewing, ArtSümer Gallery, Istanbul 2013, Signs Of Time Outer Dream, Adahan Hotel, Istanbul 2014, OrtakSalon // ParlorParty, Tankut Aykut Gallery, Istanbul 2014, Signs Of Time @ Contemporary Istanbul Art Fair 2014.

Burak Dak
İstanbul, 1988
Sanat eğitimine Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladı. Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü’nde eğitim alan Burak Dak, 2013 yılında artSümer’de İlk Gösterim // First Viewing grup sergisine katıldı. Sanatçının diğer katıldığı sergiler: Signs Of Time Outer Dream, Adahan Hotel, Istanbul 2014, Signs Of Time @ Contemporary Istanbul Art Fair 2014.

Nihat Karataşlı

İzmir, 1988
2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri ve Görsel İletişim Tasarımı bölümlerindeki eğitimini tamamlayan yeni medya sanatçısı, nöral ve fiziksel arayüzlerin sanat uyarlamaları üzerine çalışmaktadır. Sanatçının katıldığı etkinlik ve sergiler: Tahterevalli // SeeSaw @ DanscentrumJette Brussels Film Festival 2012, Amber Platform @ Contemporary Istanbul Art Fair 2014, Being Human @ Space Debris / IPA Istanbul 2014.

Yeşim Turanlı tarafından 1998’de İstanbul’da kurulan Pi Artworks, 16 yıldır Türkiye’den ve yurtdışından sanatçıları güncel sanat piyasasında temsil ediyor. Kurulduğu günden bu yana, temsil ettiği sanatçıların çalışmaları için uluslararası bir platform sağlamanın yanı sıra güncel sanatın Türkiye’den ve yurtdışından en iyi örneklerini İstanbul’un yükselen sanat ortamında vitrine çıkarıyor. İstanbul’da tarihi Mısır Apartmanı’nda yer alan galeri, Ekim 2013 tarihinden itibaren Londra’nın en hareketli bölgelerinden Fitzrovia’nın 55 Eastcastle caddesinde ikinci şubesi Pi Artworks Londra’yı açmıştır.

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*