Zarif Ahşap Mutfak Gereçleri

Bazı dokular eşsizdir. Modası yoktur. Asırlarca kullanılır, her geçen gün yeni tasarımlar ve tasarımcılarla buluşarak o alıştığımız duru ve sıcak dokusunu özgürce sunarlar bize…

Kokusu, rengi, fonksiyonelliği ile sıcacık görünen ahşap gibi… Kim bilir kaç yüzyıldır kaç türlü iş için kesilmiş, oyulmuş, delinmiş ve yontulmuştur ancak doğallığını ve işlevselliğini asla yitirmemiştir. Cömert doğanın eşsiz armağanı ahşabın sağlıklı ve çekici oluşu onu yaşam alanlarımızda önemli bir yer sahibi yapmıştır.

Ahşabın tüm bu özelliklerine bir de zarafet eklenerek üretilmiş eşsiz tasarımlara doğru bir yolculuğa çıkıyoruz bugün. O tanıdık ahşap dokunun nasıl bu denli zarif mutfak gereçlerine dönüştüğünü hayal edeceğiz birlikte. Mutfağınızda içten ve doğal bir dokunuş yaratabilecek bu tasarımlara siz de bayılacaksınız.

Zarif Ahşap Kaşık Çatal Bıçaklar

Maple Set Knives

Herkesin zihninde ilk etapta oluşan ‘bıçak’ imgesinde buzları kıran bir tasarım. Keskin olan bıçak ağzı izole edilmiş, yumuşak bir görünüm yaratılmış. Mutfak bıçaklarına yeni bir perspektif. Yalnızca bıçaklara değil, etrafımızda olup bitenlere önyargısız, daha açık fikirli bakabilmek dileğiyle…

aol-maple-set-knives-federal-inc-01

aol-maple-set-knives-federal-inc-02

aol-maple-set-knives-federal-inc-03

Tasarım: The Federal Inc.

Scoop – Stab – Spread
Fonksiyonellik bir erdemdir. Zarafet ise başlı başına bir estetik gerektirir. Scoop, Stab & Spread, altılı bir meze araçları kümesi. Karl Zahn tasarımı, çok sevilesi bir koleksiyon.

aol-scoop-stab-spread-01

aol-scoop-stab-spread-02

aol-scoop-stab-spread-03

aol-scoop-stab-spread-04

Fotoğraflar: Teroforma

Tablèe Tek Kişilik Çatal Kaşık Bıçak Peçete Takımı- Seletti
Ahşabın doğal, çekici ve saf görünümü sofralarınıza geliyor. İster bahçe partilerinde davetlileriniz için, ister sevdiklerinize hediye için alabileceğiniz bu ürün, kayından yapılmıştır ve yanında pamuktan imal edilen peçetesiyle zarif bir görünüm sunmaktadır.

aol-tablÇe-seletti

Zarif ve eşsiz tasarımlarıyla bilinen Seletti ve daha pek çok ödüllü tasarım,  güvenilir ve keyifli alışverişin adresi Pomstore’da  sizleri bekliyor. Doğal, sade ve çekici Tablée Tek Kişilik Çatal Bıçak Kaşık Peçete Takımına daha detaylı bakmak ve ürünü satın almak için Pomstore’u ziyaret etmenizi öneririz. Yaşam alanlarınıza tasarım, hayatınıza renk katın!

KIBISI Ahşap Mutfak Gereçleri

Form, tasarım, işlevsellik, şıklık… Yemek yapmak gibi bir sanat sunan KIBISI ahşap mutfak gereçlerinin sade görünümünü çok seveceksiniz. Muuto ürünü olan KIBISI tasarımları:

Hang Around Cooking Set:

aol-kibisi-hang-around-cooking-utensils-01

aol-kibisi-hang-around-cooking-utensils-02

aol-kibisi-hang-around-cooking-utensils-04

aol-kibisi-hang-around-cooking-utensils-03

Toss Around Salad Servers:

aol-kibisi-toss-around-salad-servers

Turn Around Juicer:

aol-kibisi-turn-around-juicer

Fotoğraflar: Muuto

Zarif Ahşap Kesme Tahtaları

Autoban Kesme Tahtaları
Bread Board
Meşe ve cevizden üretilen ekmek tahtası, aynı zamanda servis amaçlı da kullanılabilir.

sda

Bread Board Rectangle

sda-32

Fotoğraflar: Autoban

Personalised Wooden Cheese Board Set
Akşam partilerinde konuklarınızı şaşırtmaya ya da sevdiklerinize muhteşem bir hediye olmaya aday çekici bir tasarım. Hevea ağacından üretilen kesme tahtasına bayılacaksınız: Şık, zarif ve en güzeli de çok kolay temizleniyor. Daha ne isteriz ki!

aol-personalized-wooden-cheese-board-set-02

aol-personalized-wooden-cheese-board-set-01

aol-personalized-wooden-cheese-board-set-03

aol-personalized-wooden-cheese-board-set-04

Fotoğraflar: Getting Personal

Puzzle Board
Severek takip ettiğim bir blogda karşılaştığım bu kesme tahtası o kadar kullanışlı ki! Minimal, güzel ve oyuncu ahşap kesme tahtası Ooms Dutch Design Studio tasarımı.

aol-puzzle-board-ooms-dutch-design-studio-01

aol-puzzle-board-ooms-dutch-design-studio-02

aol-puzzle-board-ooms-dutch-design-studio-03

Fotoğraflar: A Cup Of Joe

OTTO
ZPStudio Tools tasarımı Otto, İtalyanca’da ‘sekiz’ anlamına geliyor. Bu zarif kesme tahtasında bulunan porselen kase, kesilen yiyecekleri koymak için düşünülmüş. Porselen kase, seramikçi Sesto Fiorentino tarafından el yapımı olarak tasarlanmış.

aol-otto-zpstudio-tools-01

aol-otto-zpstudio-tools-02

OTTOEMEZZO
Mezzaluna(hilal şeklinde) bıçağıyla kombine edilmiş yine ZPStudio Tools tasarımı Ottoemezzo, kolayca üzerindekileri temizleyebileceğiniz özel yüzeyi ve kullanılmadığı zamanlarda bıçağı yerleştirebileceğiniz bölmesiyle inanılmaz çekici.

aol-ottoemezzo-zpstudio-tools-01

aol-ottoemezzo-zpstudio-tools-02

Fotoğraflar: ZPStudio Tools

(Not: ZPStudio Tools mermer tasarımları tanıttığımız ZPStudioTools Tasarımları yazımıza da göz atmanızı öneririz.)

Zarif Ahşap Kap ve Kavanozlar

YPLFL- Ha La Ville
YPLFL ( Y’a Pas Le Feu Au Lac)2014 koleksiyonundan Ha La Ville… Cédric Ragot tasarımı Ha La Ville ahşap kaplar ıhlamur ağacından yapılmış. O kadar zarif ve yumuşak görünüyor ki, dokunmak ve hissetmek istiyorum!

aol-yplfl-ha-la-ville-02

aol-yplfl-ha-la-ville-01

Fotoğraflar: YPLFL

Luno
Minimalist tasarımlarıyla bilinen Martin Jakobsen tasarımı Luno cam kavanoz, top şeklindeki mantar kapağıyla sade bir duruşa sahip.

aol-luno-martin-jakobsen-03

aol-luno-martin-jakobsen-02

aol-luno-martin-jakobsen-01

Fotoğraflar: Martin Jakobsen

||||| 0 ! |||||

“Zarif Ahşap Mutfak Gereçleri” için 1 cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*