Zona Tortona dan Keyifli Urunler

Zona-Tortona-dan-Keyifli-Urunler109

Zona Tortona’nın daracık sokaklarında turlamak, SuperStudio Piu’nun altını üstüne getirmek yine oldukça keyifli. Sizlerle, bu sene dolaşırken gözümüze çarpanları paylaşmak istiyoruz, ençok karşımızaçıkanın da sürdürülebilirlik olduğunu söyleyebiliriz…

Popüler bir değer olmasının yanında aslında zorunlu bir tercih olduğunu farkettikçe etrafımızda çoğalan‘sürdürülebilirim’ diyen ürün adedi de artıyor. Ve işte başlıyoruz; ürün üzerinden sürüdülebilirlik, el üretimine gösterilenözen, teknolojik yatırımlar ve daha fazlası aşağıda sizlerle…

Zona-Tortona-dan-Keyifli-Urunler85

Ekolojik projeler üzerineçalışan ve içmekan, dışmekan, veya kişisel ürünler tasarlayan 13 Ricrea  ile karşılaştığınızda markanın ürünlerine dokunmadan duramayıyorsunuz. Aslında günlük hayatınızda farklı yerlerde karşılaştığınız malzemeler bakın size nasıl bir fırsat sunuyor.

Zona-Tortona-dan-Keyifli-Urunler100

Farklı disiplinlerden profesyonellerin kurduğu Fullspot  markasının O clock saatelerini ve O Bagçantalarını görünce kurguladıklarıürün ailesini satın almak isteyeceksiniz. Marka,ürünlerini İtalya’daüretiyor ve satıyor. Sadece‘Designed in Italy’ kavramını değil‘Made in Italy’i de vurgulamak istiyor.

Zona-Tortona-dan-Keyifli-Urunler121

Bambica da ‘sürdürülebilirim’ diyenlerden. Formuna sizin karar vereceğiniz ve kuracağınız bir mobilya sistemi ile yaratıcılığınızı tetikleyeceğe benziyor. Bambudan oluşan birimlerini kütüphanenizi inşa etmek için bir araya getiriyorsunuz.

Tasarımcıları Andrew Gancikov ve John Fitzpatrick, ürünün üretim, lojistik ve depolama konularında da verimlilik kazanmasını sağlıyorlar.

Zona-Tortona-dan-Keyifli-Urunler107

‘Bunu ben tasarlamak isterdim’ diyebileceğiniz bir şemsiye karşınızda; Senz! Farklı hava koşullarına yönelik, kullanım kolaylığı sağlayan geometrik formu, malzemesi; onu şemsiyeler arasından ayrıştırıyor ve tercih edilir kılıyor.

Zona-Tortona-dan-Keyifli-Urunler122

Corian® ’ın Via Savona’daki sergileme alanında ise karşımıza Rabih Hage’in tasarladığı‘Leftover Collection’çıkıyor. Bu koleksiyonda, Corian® bir renk evrimi gerçekletiriyor ve artık Corian®’ları kullanarak ahşap strüktürlere veda etmemize sebep olacak bir mobilya serisi ortayaçıkarıyor.

Zona-Tortona-dan-Keyifli-Urunler124

B-Line  markası için Alessandro Masturzo tarafından tasarlanan Liquorice, duvara monte edilen ve duvardaki konumlandırılmasına sizin karar verdiğiniz bir raf ünitesi.

Her zaman, Zona Tortona’nın havasını solumak, sergilenen ürünlere yakından bakmak ve dokunmak en güzelidir. Farklı sebeplerden dolayı vakit ayırmadıysanız da size bir kolaylık olarak bu yazı dizisini hazırladık…

Sıradaki konumuz Salone del Mobile… Takip etmeye devam edin!

||||| 0 ! |||||

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*