ZPStudio Tools Tasarımları

Zarif, çok zarif tasarımlar…

ZPStudio; sergiler, ticari alanlar, kurumsal marka çözümleri fikirleri üreten ve ürün tasarımları oluşturan Floransa merkezli mimari ve tasarım stüdyosu. ZPStudio’nun son zamanlarda geleneksel ve avangart tekniklerle kendi bağımsız tasarımları üzerine yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Dilerseniz ZPStudio’nun zarif, hem de çok zarif tasarımlarının nasıl oluştuğuna yakından tanıyalım.
ZP Studio Tools koleksiyonunda yer alan bütün tasarımlar, Toskanalı zanaatkarlarla işbirliği içinde üretiliyor. Tasarım odaklı olan bu süreçte artisan (zanaat) teknikleri innovasyon ve yeni teknolojilerle teşvik ediliyor ve geliştiriliyor. Geleneksel ahşap torna ve metal materyaller, doğrudan sanayi üretimi olmaktan çıkıyor. Sonuç olarak ortaya sanat ve tasarım arasında mükemmel bir dengede duran ve kendi öyküsünü anlatan bir koleksiyon çıkıyor.

ZPStudio Tools’un birbirinden zevkli ve zarif tasarımlarına beraber bakalım.

PLUG
Tek bir Carrara mermer bloktan üretilen Plug, basit bir yapıda ancak çoklu kullanım üzerine düşünülmüş. Zeminde kullanılırsa üç tane şemsiyeyi yerleştirmek için bir stant. Masa veya benzeri bir obje üzerinde mermerin zarafetini yansıtan bir şamdan.

aol-plug-zpstudio-tools-02 aol-plug-zpstudio-tools-01 aol-plug-zpstudio-tools-03
OTTONE
ZPStudio’nun Carrara mermeriyle oluşturulmuş üç tasarımından biri olan Ottone Secondo’yu tanıtmadan önce Ottone’dan bahsedelim. Ottone, Floransalı bir zanaatkarın masif ahşap, pirinç ve bakır levhalarla olan çalışmasından ve onun atölyesinden esinlenerek tasarlanmış bir aydınlatma. Bir tasarımcının bir zanaatkarla tanışmasının ürünü olarak tanıtılabilecek Ottone videosunu izlemenizi öneririz.

aol-ottone-zpstudio-tools-01

OTTONE SECONDO
Tavan aydınlatması Ottone’in masa versiyonu. Ottone Secondo, mermer bir kaide üzerine yerleştirilmiş çok şık bir tasarım.

aol-ottone-secondo-zpstudio-tools-01

aol-ottone-secondo-zpstudio-tools-02

CLOCHETTE
Clochette, yine Carrera mermeri kaidesi üzerine yerleştirilmiş, ışık demetini ayarlamayı sağlayan bir küre ile tasarımı tamamlanmış bakır bir abajur.

aol-plug-clochette-tools-02

aol-plug-clochette-tools-01

aol-ottone-secondo-zpstudio-tools-03

Şimdilik tasarımlarının satışını sipariş üzerine yapan ZPStudio’nun yakında online satış yapacağı haberini de verelim.
ZPStudio Tools’un diğer tasarımları için lütfen sayfamızı takip etmeye devam edin.

Fotoğraflar: ZP Studio Tools

||||| 0 ! |||||

“ZPStudio Tools Tasarımları” için 1 cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*